Hru vydala firma Melbourne House v roce 1988. Pomocí dvou postaviček, ze kterých si můžete vybrat, drak nebo obr, máte za úkol najít zlaté vejce. To je vždy ukryté v některé budově, takže musíte bourat stavby. V tom Vám budou…
Seznam her podle abecedy: |
|
Něco o hře
Hru vydala firma Melbourne House v roce 1988. Pomocí dvou postaviček, ze kterých si můžete vybrat, drak nebo obr, máte za úkol najít zlaté vejce. To je vždy ukryté v některé budově, takže musíte bourat stavby. V tom Vám budou bránit zuřiví vesničané, ještě zuřivější děla a různý hmyz, co si jen tak poletuje kolem. K demolici se používá mocný oheň z tlamy, údery nohou a rukou. Pokud Vás něco zasáhne, můžete zdraví opět posílit, buď nějakým tím zuřivým vesničanem, nebo sem tam něco vypadne, co měli zrovna ve spíži, Vámi zdemolovaném domečku zuřiví domorodci. Hra se dá hrát i ve dvou na jednom počítači. Hra existuje i na 16-bity, takže časem se na ni koukneme znovu.
Mé hodnocení:
V rámci porovnávání této hry na 8-bitech, má grafiku nejhezčí Schneider EURO PC, bohužel tenhle počítač ji díky tomu má dost pomalou, celé to jede jako šnek. Druhý je Commodore C64, třetí Schneider CPC464, poslední grafický propadák je Didaktik M, kde si opět barvy našeho hrdiny dělají co chtějí. Tady se nám rozjíždí Commodore C64, kdy z druhého místa se dostává na první, které si udrží až do konce. V hudbě jasně kraluje C64, druhý je Schneider EURO PC se svým repráčkem a poslední dva 8-bity naznají noty. Zvukové efekty opět C64, za ním Schneider CPC464, třetí Didaktik M a poslední Schneider EURO PC. Ten sice zvukové efekty má, já jsem je asi zapomněl nahrát a ve videu nejsou. Plynulost hry je špatná jen u Schneider EURO PC, proč to už víme. Hratelnost si myslím že to moc neovlivňuje, jen to vše déle trvá. Co se týče obtížnosti, nejtěžší mně přišla verze Commodore C64, kdy ptáci navíc házejí bobky co bolí.
AAARGH-Commodore-C64
|
AAARGH-Schneider-EURO-PC
|
Komentáře