Barbarian – Válka 8-bitů

Hru Barbarian vydala firma „Palace Software“ v roce 1987. Jedná se o akční bojovku ve formě gladiátorů. Kdysi dávno jsem viděl film Barbar Conan a to je první na co jsem si vzpomněl při zapnutí hry. Už hlavní hrdina se podobá Arnoldu…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Hru Barbarian vydala firma „Palace Software“ v roce 1987. Jedná se o akční bojovku ve formě gladiátorů. Kdysi dávno jsem viděl film Barbar Conan a to je první na co jsem si vzpomněl při zapnutí hry. Už hlavní hrdina se podobá Arnoldu Schwarzeneggerovi, jeho úkolem je porazit všechny protivníky a nakonec se utkat se samotným kouzelníkem. I když je Arnold jeden z nejmocnějších bojovníku s mečem, kouzelníkovi se podaří utéct a útok tak přežít. Unesená princezna je však zachráněna a v jejím království bude velká oslava, kde se všichni opijí do němoty i s Arnoldem.


 

 

Zde jsou trochu divoké barvy, ale s tím se budeme setkávat často. Někdy to bude plus, jindy mínus. I když je to Barbarian, souboje jsou venku, stejně jako u PC, ale tam má hra název „Death Sword“. Třeba stromy, proč jsou červeno-žluté? Had je zeleno-modro-žlutý, na mě trochu úlet. Další zajímavostí je, že meč má vždycky barvu, podle trička co má na sobě daný Gladiátor. Možná že nějaký důvody k tomu to jsou, třeba by to dělalo kostičky, nebo nějak blbě měnilo barvu, kdyby byl meč jiné barvy, nevím. Plynulost hry je taky o něco horší. Zvukové efekty jsou taky dost dobrý, hudba je taky zajímavá, podobná FM syntéze. Hadi se při zásahu hýbou.

 
      Barbarian-Schneider-CPC464
   

 

Hra je graficky nejhezčí a i sladění barev. Plynulost hry je taky dobrá. Zvukové efekty jsou taky nejlepší. Hudbu bych hodnotil taky na vysoké úrovni, pokud bychom brali datum vydání, vyhrála by.  Hadi se při zásahu hýbou.

 
      Barbarian-Commodore-64
   

 

Zde působí grafika tak nějak průhledně, ale není to nejhorší a plynulost je dobrá. Hudba asi nikdy nebude patřit k nejlepším, ale aspoň něco, horší by bylo ticho. Zajímavostí je, že jako jediná verze, má jinou hlavu protivníka. Červený had má nějakou barevnou vadu, ale to asi bude chyba Didaktiku M a hadi jsou aktivní při zásahu.

 
      Barbarian-1-Didaktik-M
   

 

Hra vlastně není natočená na tomto počítači, ale na Pentium 100MHz. Hru jsem zvolil jako zkušební pro tento seriál, protože další hra co budu testovat, bude Barbarian 2 co je v časopise Exaclibru 7, chci tyhle dvě věci spojit dohromady, časopis a Válku 8-bitů. Samozřejmě pracuji u na Válce 16-bitů, aby videa pro časopis mohla být kompletní s dobovou recenzí. Zatím řeším PC, zda zvolit 286 či 386. Dělat jen videa, je takové moc rutinní a už to bylo dost nezáživné. Sice jich teď bude méně, ale budu víc o nich psát a porovnávat co se dá. Jak je vidět, CGA grafika je opravdu otřesná a nechápu proč převládá růžová barva, kdo ví??? Hudba a efekty jsou podobné jak na Didaktiku M. Plynulost je dobrá. Růžoví teplí hadi se při zásahu nehnou. 

 
      Barbarian-Euro-PC
   

 


 

Zde je verze této hry nejmladší, možná sem ani nepatří, je z roku 1993. Grafika je dost hrubá, na to kolik má barev Atari, obraz je vždy do jedné dominantní barvy a k tomu hodně odstínů. Třeba znázornění životů, v každé verzi jsou kolečka, tady jsou kostičky. Plynulost hry je skvělá. Zvukové efekty jsou taky skvělé a hudba je nejlepší ze všech verzí, jen je škoda, že není z Barbariana . Hadi se nehnou.

 
      Barbarian-Atari-800XE
   

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *