Počítače 486 na 33MHz v plné kráse a síle. Podle mě jich bylo a stále je jako šafránu. Jen tak pro upřesnění. Intel si vyráběl procesory 286, 386 a 486. Zároveň do března 1991 blokoval AMD, které chtělo vyrábět a prodávat pouze 386. Tím pádem Intel měl tušení, že jak se roztrhne pytel s procesory AMD, bude pro něj vážná konkurence a je jí do dnes.
Atari Mega STE by mohl být zajímavý exponát do sbírky, sice není tak hezký jako třeba Atari 1040STf, je však rozhodně vyspělejší. Mohlo by být zajímavé, na něm vyzkoušet všelijaké ty staré hry.
Článek v podstatě říká, že Microsoft svými operačními systémy MS-DOS a Windows 3.0 dominují světu. V minulosti se zřejmě psalo, že IBM + Microsoft spolupracují na operačním systému OS/2, od kterého se Microsoft odtrhl a není se co divit, když těžce bohatl na svých produktech, aby v roce 1993 vydal Windows NT. Ty měly samozřejmě jen pro sebe obsadit i oblast pro vysoký výkon, když v nízkém vládl MS-DOS a ve středním MS-DOS s Windows. Což se povedlo.
Vím, že toho máte dnes s viry plné kecky, ale v minulosti se také hodně řešily, přesto že byly jen binární. Ovšem i když někdo v dnešní době naskočí na Trojské koně, je to potom ďábelská jízda, která končí s očima z důlků při pohledu na bankovní účet. Dobrá perla také je, že si koupíte grafickou kartu, to není jako dnešní přítomnost, že nejsou a na disketě s ovladači je vir. Nebo pošlete do světa vir, který jen dělá, že padají písmenka z obrazovky, která se tak celá sesype. Jakmile si ho lidi jako žertík oblíbí, vyšle ho tvůrce znovu se stejným názvem a on udělá zcela něco jiného, hrůznějšího.
Je zde i krátký odstavec o válce Perském zálivu, kde se 4800 síťových počítačů nakazilo virem z levných počítačových her. Škoda je, že bojovému IMC Excalibur EL-386S odešel pevný disk, jinak bych v něm možná i onen vir našel a mohli jsme se pod mikroskopem podívat na jeho podobu 😀
Stránky z časopisu zveřejněny s laskavým svolením redakce CHIP.
Komentáře